PYTANIA I ODPOWIEDZI

Fakty i przydatne informacje czego się spodziewać po zabiegach laserowych i IPL

Masz więcej pytań? Nawiąż kontakt a oddzwonimy do Ciebie i rozwiejemy wątpliwości!

1

Czym się różni IPL od lasera?

IPL nie jest laserem, jest to rozproszone intensywne światło pulsacyjne. Należy zwracać szczególną uwagę na to jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg usuwania włosów. Złotym standardem w zabiegach epilacji jest laser diodowy 808nm. Zabiegi IPL nie przynoszą tak spektakularnych efektów w epilacji, jak laser diodowy. Często prowadzą do miniaturyzacji włosów (osłabienia, włosy stają się jaśniejsze) przez co ciężko je później usunąć innym urządzeniem. Natomiast IPL lepiej sprawdza się w przypadku, drobnych, jaśniejszych włosów, np. na twarzy.

2

Czy epilacja jest bolesna?

Dzięki zastosowaniu podwójnego chłodzenia aplikatora laserowego, zabiegi epilacji są bardzo komfortowe. Przed zabiegiem nie ma potrzeby znieczulania obszaru zabiegowego. Dodatkowo wszystkie parametry zabiegowe ustawiane są dla każdego pacjenta na podstawie miernika melaniny (urządzenia do pomiaru zawartości barwnika skóry-melaniny). Dzięki temu zabiegi są w pełni komfortowe i bezpieczne.

3

Jak wygląda skóra po zabiegu epilacji?

Po zabiegu epilacji skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Wszystko zależy od wrażliwości skóry rodzaju i koloru włosów pacjenta.
W przypadku włosów grubych i ciemnych często po zabiegu pojawia się obrzęk okołomieszkowy, utrzymujący się do 2-3 godzin po zabiegu.

4

Czy laser działa na jasne włosy?

Niestety nie działa. Laser jedynie może opóźnić odrastanie włosów jasnych, natomiast nigdy nie usunie ich trwale.

5

Czy po wykonaniu serii zabiegów włosy już nigdy nie odrastają?

Dla podtrzymania efektów epilacji zaleca się wykonanie raz do roku lub raz na 2 lata jednego lub dwóch zabiegów przypominających.

6

Jak wygląda skóra po zabiegu redukcji przebarwień IPL?

Po zabiegu usuwania przebarwień skóra w miejscach zwiększonej zawartości melaniny staje się ciemniejsza, pojawia się strup. Jest to prawidłowa reakcja przebarwień. Efekt ten utrzymuje się od 7 do 14 dni. Następnie przebarwienie złuszcza się samoistnie, a skóra w tym miejscu przybiera wygląd zdrowej skóry.

7

Jak wygląda skóra po zabiegu zamykania naczynek?

Po zabiegu zamykania naczynek skóra może być zaczerwieniona. Niektóre naczynka reagują od razu i zamykają się już w trakcie zabiegu, a niektóre, ciemnieją pod wpływem podgrzania hemoglobiny i wchłaniają się do 7 dni. Często żeby zamknąć wszystkie naczynka. musimy wykonać serię 2-4 zabiegów.

© Copyright 2020 LIGHT-MED - All Rights Reserved

Created with Mobirise web page templates